סתימה בשן

לייעוץ עם רופא מומחה מלאו את הפרטים

לייעוץ עם רופא מומחה
מלאו את הפרטים הבאים >

תוכן עניינים

אם אתה מתכונן לביקור אצל רופא השיניים לקבלת מילוי שיניים, מוצגות בפניך מספר אפשרויות. בואו נסתכל מהו סתימת שן ולמה ניתן לצפות כשאתם מקבלים סתימה ועוד שאלות נפוצות. סתימת שן היא פשוט חומר מיוחד שממלאים באזור הגורם לעששת של השן. זהו חומר שמשתמשים בו רופאי שיניים למילוי חללים לאחר הסרת עששת.

לאחר הסרת חומר מילוי הכסף הישן, רופא השיניים מכין את השן בשכבת כתר למילוי החדש. לאחר הכנסת הסתימה לשיניים, עליה להיות מעוצבת כהלכה, מוחלקת ומלוטשת.

אז ניתן להשתמש בו כדי לפתור את הבעיה ולמנוע את הצורך בתעלת שורש או כתר שיניים בעתיד. אם אתה מאבד את המילוי או סובל מכאבי שיניים, תוכל ליצור קשר עם מרפאת השיניים שלך לקבלת מידע נוסף אודות ההליך.

אם אתה זקוק למידע נוסף על סתימות שיניים או חושב שאתה חווה עששת

חומרים מודרניים משמשים לייצור שיניים עמידות במיוחד – סתימות צבעוניות העשויות משרפים מורכבים. חומרי מילוי אלו, הידועים גם בשם סתימות פלסטיק לבן או בצבע שיניים, משתמשים בשרף בצבע שיניים העשוי אבקת זכוכית, פלסטיק או שרף למילוי חללים על ידי כך שהם נותנים למראה מראה טבעי והכנסתו למבנה השן שמסביב. ישנם סתימות דנטליות המיוצרות ממגוון פלסטיק, וחלקן מיוצרות רק – בדומה לסתימות קרמיות המתאימות לצבע השיניים. אם השן שלך נפגעה מעששת או קטעים קטנים של השן שלך נשברו, עליך לבדוק עם צוות Flex Dental לגבי איכות סתימות השיניים.

מילוי שן יכול לשמש לשיקום ישיר

אך גם לחללים הנגרמים על ידי עששת או טראומה, כדי להחזיר פער קטן בשן, כגון פורניר שפתיים, או למילוי מרווחים קטנים בין השיניים או שפתי השפה או ציפויים. יתכן כי חומרי מילוי שיניים שימשו גם לתיקון נזק לשיניים שנגרם כתוצאה משחיקת שיניים או ברוקסיזם, או להחלפת חלקי שן שבורה. מילוי שיניים שימש וניתן להשתמש בו בדרכים רבות – החל מתיקון ועד החלפת שיניים שבורות והחלפת חלק משיניים שבורות. בנוסף, בעזרת סתימת שיניים ניתן לתקן נזקים בשיניים שמובילות לטחינת שיניים או ברוקסיזם, או להחלפת חלקים או חלקים משן שבורה).

תלוי בסוג חלל השן

גודל השן ומיקומה בפה, ניתן לייצר מילוי שיניים ממגוון רחב של חומרים. העלות תלויה בחומר בו משתמש ד"ר ופא למילוי השן הקדמית, וכן בזמן ובעלות מילוי חלל השן. רופא שיניים יכול לעזור לך למצוא את החומר הטוב ביותר לסתימה על פי צרכיך. אם יש צורך בהרגעה או שיש לך סוג כלשהו של הגנת שיניים, המחיר תלוי היכן השן שלך נמצאת.

חומרי מילוי החלל הם מסוגים שונים

ורופא השיניים שלך יכול לבחור את הטוב ביותר עבורך, תלוי במידת העששת. המשותף לכל הסתימות הוא שהן מלאות בחומר גמיש למילוי שיניים שאיבדו את מבנה השיניים הטבעיות שלהן, לרוב כתוצאה מעששת וחללים.

השימוש הנפוץ ביותר בסתימות לבנות הוא החזרת חוזק ומבנה לשיניים לאחר טיפול בחלל. הסיבה לכך היא שהחלל מתמלא ואוטם בחומר המתאים למילוי השיניים ובכך מסייע לעצירת העששת, מה שעלול להוביל לפגיעה נוספת בשיניים.

כאב שיניים הנגרם כתוצאה ממילוי חלל יכול להופיע גם אם המילוי אינו מתאים כראוי לשיניים או מתפתחים סדקים

ישנם גם מקרים בהם מילוי שיניים עשוי להיות נחוץ עקב סדקים או שיניים שבורות. אם אין לכם חלל מטופל, מבנה השן ימשיך להיהרס על ידי החיידקים המתפתחים וחללים גדולים בהרבה, והורסים מבני שיניים.

אם החלל לא יכול לתקן את עצמו

חשוב להבין האם אתה זקוק למילוי שיניים כדי שתוכל לקבוע פגישה עם רופא השיניים שלך בהקדם האפשרי. לאחר שקבעת כי יש צורך בסתימה, רופא השיניים ייעץ לך אם עליך למלא או לאטום את החללים כדי למנוע עששת נוספת ופגיעה בשיניים.

אי הנוחות והמחיר יהיו גבוהים יותר בעתיד אם תימשך עם מילוי שיניים

יש מטופלים שדוחים את המינוי כי הם מודאגים מאי הנוחות או מעלות הסתימות. כאשר אתה נפגש עם רופא השיניים שלך, הוא ימליץ לך להחזיר את השן למצב המקורי ולהשלים את ההליך על ידי מריחת סתימות חרסינה או שיבוצים על השיניים. רופא השיניים ד"ר ג'אזאירי יבחן את השיניים שלך כדי לראות אם מילוי השיניים היא האופציה הטובה ביותר עבורך.

לייעוץ עם רופא מומחה מלאו את הפרטים

מידע נוסף בנושא: